Profile

Join date: Aug 10, 2022

About

Директни преноси од 24. коло во 1МФЛ, дерби - ФФМ Директни преноси од 24. коло во 1МФЛ, дерби натпреварот е во Чаир, Шкупи - живо преку ТВ платформата на Фудбалската федерација на Македонија,

Dinamo Zagreb Shkupi пренос | Davidmocha МЕЧОТ УТРЕ ОД 18 ЧАСОТ СО ПРЕНОС НА МТВ | Facebook Македонскиот шампион Како и да помине против Динамо, Шкупи ќе игра - Vesti.mk Доколку не успее да

ФудбалФудбал | 12. 08. 2022 - 10:33 Неполни 100 дена до стартот на Светското фудбалско првенство во Катар, промена во календарот По барањето кое до ФИФА го упати... Фудбал | 12. 2022 - 10:33 Екипата на Шкупи останува единствениот македонски претставник на европската фудбалска сцена, откако Шкендија синоќа беше елиминирана од... Фудбал | 11. 2022 - 17:57 Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Енис Барди пристигна во Турција, каде треба да го комплетира својот трансфер во Трабзонспор... Фудбал | 11.

Хрватите пред реваншот со Шкупи, шокирани: Зарем и ова ќе се случи во 21 век?! - SPORTCLUB. mkКако што стојат работите, ТВ пренос од реванш натпреварот во Скопје помеѓу Шкупи и Динамо Загреб нема да има. Според неофицијални информации, немало заинтересираност од ниту една ТВ куќа во Македонија за пренос на овој доста интерсен натпревар, а следејки она што се случи во првите 90 минути, ова може да биде вистински пекол од натпревар во Скопје. Исто така и хрватските медиуми се шокирани од тоа што ниту една голема телевизија во нивната држава, не сакала да го пренесува натпреварот или како што сами велат… „не им бил интересен Динамо Загреб“.

Ќе има пренос од Лихтенштајн - Македонија - Спорт Манија Специјализираниот спортски канал „Спорт клуб 3“ ќе врши директен пренос од дуелот Лихтенштајн – Македонија во Вадуз. Тоа значи дека

ФОТО: Шкупи не е атрактивен за македонските телевизии, нема пренос од дуелот со Динамо ЗагребШкупи утре му гостува на Динамо Загреб, квалификации за Лигата на шампионите, средбата на „Максимир“ се игра со почеток од 21 часот. Пренос од дуелот на македонскиот и хрватскиот шампион засега не е предвиден на ниту една национална телевизија во Македонија, вклучително и на државната МКРТВ. Ова значи дека сите кои сакаат да го гледаат дуелот на Динамо и Шкупи од Загреб, ќе мора да се снаоѓаат, бидејќи досега никој од нашите телевизии не покажа интерес да обезбеди пренос.

Шкупи неинтересен за македонските телевизии? - Дерби Најдобриот тим од минатото државно првенство на Македонија, Шкупи, Засега е извесно дека Хрватска ќе гледа пренос на каналот „ХРТ

Фудбалерите на Шкупи се елиминирани од Лигата на Европа, но чирчани кои настапуваа и во квалификациите за Лигата на шампионите, своето европско... Фудбал | 09. 2022 - 10:00 Играчот од средниот ред на Ливерпул, Тиаго Алкантара ќе биде надвор од тимот поради повреда на тетивата. Според „The ​​athletic“, 31-... Фудбал | 09.

КФСМ: Кошаркарска Федерација на Република Северна ... ЕП ДИВИЗИЈА „A“ - „ПОД 16“ МАЖИ – СКОПЈЕ 2022: Македонија, како домаќин, бара опстанок во друштвото на елитната кадетска

2022 - 09:20 И додека се играат квалификациите за групната фаза во европските купови, Реал Мадрид со трофеј ја започна новата европска сезона... Фудбал | 10. 2022 - 14:52 Во Хелсинки вечерва ќе се одигра Супер купот на УЕФА. Актуелниот победник во Лигата на шампионите, мадридски Реал за противник ќе...

Dinamo Zagreb Shkupi Директниот пренос 19 јули 2022 Sport-media.mk - КОМЕНТАТОРИТЕ ОД АРЕНА СПОРТ слушаме низ директниот пренос на мечевите на Вардар во Лигата на шампион. Динамо Загреб го дочекува

Линколн Ред Импс Шкупи Директниот пренос3. 7. 2022 — Македонскиот шампион Шкупи утре (понеделник) ќе ги пушти влезниците за дуелот со Линколн Ред Импс во продажба. Дуелот во рамки од... Недостасува:Директниот ‎преноспред 8 дена —... Шкупи вечерва го одработи последниот тренинг пред пресметката со Линколн Ред Импс во 1. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Сега е на добар пат да го прескокне Линколн и реално е Шкупи веќе да гледа кон Загреб и... Македонија – Украина со директен пренос на „Спортклуб ХД“. Ф. К. Пред 6 дена.

Шкупи неинтересен за македонските телевизии? - ДербиНајдобриот тим од минатото државно првенство на Македонија, Шкупи, во вторник во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите се среќава со Динамо Загреб, но овој меч сѐ уште не е обезбеден за гледачите во Македонија. За натпреварот на Максимир кој треба да започне во 21 часот владее голем интерес во македонската фудбалска јавност, особено што хрватскиот стратег Анте Чачиќ најави дека на располагање ќе го има целиот играчки ростер. Од друга страна, напаѓачот на Шкупи, Валид Хамиди, најави дека клубот за дуелот во Загреб ќе ја има поддршката на најверните навивачи, што ги прави избраниците на Гоце Седлоски да бидат оптимисти. Победникот од овој дуел во третата рунда што е закажана за 2/3 и 9 август ќе се сретне со победникот од дуелот Лудогорец (Бугарија) и Шамрок (Ирска).

(((ПРЕНОС ВО ЖИВО-))) Шкупи Шамрок Роверс Шамрок Роверс Шкупи пренос 4 Shamrock Rovers KF Shkupi видео Shamrock Rovers vs KF Shkupi live score Големо реми на Македонија со Одложени

(((ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН=))) Шкупи Македонија пренос 13 август 2022

More actions